تـــیمـــارِســـتان
سـعی میـکنیـم آهنگـهایِ خـوبی رو بـرای دانلـود ایـنجا قـرار بـدیم!خـوشحـال میـشیـم با نـظـراتتـون کـمکـمون کنیـن
صفحه نخست               نسخه موبایل               عناوین مطالب وبلاگ              تماس با من

مشخصات فردی

نام: ژاویر هرناندس کروواس
پست: هافبک
محل تولد: ترسا (بارسلونا)
تاریخ تولد: ۱۹۸۰-۰۱-۲۵
قد: ۱۷۰ سانتیمتر
وزن: ۶۸ کیلوگرم

ژاوی تمام عمر فوتبالی خود را در نوکمپ گذرانده است. او زمانی که تنها ۱۱ سال داشت به بارسا پیوست. پیشرفت او بسیار سریع بود تا اینکه در فصل ۹۷-۹۸ از تیم جوانان وارد تیم دوم بارسا شد.

در تیم دوم بارسا او به مغز متفکر تیم جوردی گونزالو تبدیل شد و به همراه تیم جواز صعود به دسته دوم را کسب کرد.

رویای ژاوی هرناندز یعنی شروع رسمی کار با تیم اصلی زمانی تحقق یافت که او در تابستان ۱۹۹۸ در سوپر جام اسپانیا برابر مایورکا بازی کرد. او در ترکیب ثابت بود و گلزنی کرد، شروعی که برای او بهتر از این نمیشد. ژاوی همچنین در قهرمانی لیگ در فصل ۱۹۹۸-۹۹ با مربیگری فن گال نقش مهمی را ایفا کرد که بارزترین مورد گل بسیار مهم او در نوئوو زوریا بود که شانس های تیم را برای قهرمانی افزایش داد.

فصل ۱۹۹۹-۲۰۰۰ فصل خوبی برای ژاوی بود که به علت مصدومیت گواردیولا او برای قسمت اعظم فصل انتخاب اول بود. بعد از اینکه کاپیتان افسانه ای تیم را به مقصد فوتبال ایتالیا ترک کرد ژاوی به بازیساز تیم بدل شد و به این کار ادامه داده است تا تمام استعداد و نبوغ خود را در این پست به اثبات برساند.

در زمان مربیگری فن گال، رکساچ، آنتیچ و رایکارد ژاوی همواره یک مهره کلیدی بوده است. این حقیقت زمانی اثبات میشود که بدانیم او در طول این مدت و در حالیکه هنوز فقط ۲۵ سال سن دارد، ۳۰۰ بازی رسمی انجام داده است.

در زمان مربیگری رایکارد، ژاوی نشان داده است که نه تنها میتواند در قلب خط هافبک بازی کند، بلکه این توانایی را دارد که در هر پستی در وسط زمین به بازی گرفته شود. این توانایی را از آنجا میتوان فهمید که او در قهرمانی لیگ در فصل ۲۰۰۴-۰۵ بازیکنی بود که با انجام ۳۶ بازی بیشترین بازی ها را انجام داد.

ژاوی هرناندز هرگز ۲ دسامبر ۲۰۰۵ را فراموش نخواهد کرد. در حین تمرین در لامسیا، لگامنت پای چپ او پاره شد. دوره درمانی او سریعتر از انتظار طی شد و پس از ۵ ماه توانست بازی کند. در ۲۹ آوریل ۲۰۰۶ و در بازی مقابل کادیز، ژاوی مجددا “احساس یک فوتبالیست” را داشت. او به موقع برگشت تا قهرمانی های لیگ و لیگ قهرمانان را در کنار هم تیمی هایش جشن بگیرد.

در دو فصل پایانی حضور فرانک رایکارد بر روی نیمکت بارسا، ژاوی یکی از بازیکنانی بود که بیش از بقیه مورد استفاده این هلندی قرار گرفته بود. علاوه بر این در فصل ۲۰۰۷/۰۸ او رکورد شخصی خود را به ۷ گل ارتقا بخشید. رکورد قبلی او، ۴ گل در فصلهای ۲۰۰۱/۰۲ و ۲۰۰۳/۰۴ بود.

بعلاوه، ژاوی هرناندر همچنین بازیکن فیکس تیم ملی اسپانیا بوده است. او در جامهای جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ و جام ملتهای اروپای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ حضور داشته است و در یورو ۲۰۰۸، پس از قهرمانی اسپانیا، به عنوان بهترین بازیکن تورنمنت انتخاب شد.

خصوصیات و ویژگی ها

ژاوی در تمام بازی ها بازیساز تیم است و هیچگاه ابدا عصبی نمی شود به طوریکه که با خونسردی فوق العاده ای تیم را هدایت میکند. از زمانی که او بازیساز بارسا شده است، بینایی و دیدی باورنکردنی در درون زمین نشان داده است. او نمونه دیگری از کار خوبی است که در تیم جوانان بارسلونا انجام میشود، خصوصا در پستی که به شماره ۴ برمیگردد و همانگونه که او به بلوغ رسیده توانایی بیشتری از خود بروز داده است و میتواند هر گاه که مربی از او بخواهد خود را با پست های مختلف میانه زمین وفق دهد.

پاس های روبه جلوی او و توانایی اش در برداشتن فشار از روی تیم و حفظ توپش که تقریبا از تمام بازیکنان دیگر بهتر است،از یک یک نقطه قوت درون زمین ساخته است. او همچنین در کارهای دفاعی و در گرفتن توپ از حریف کاملا توانا است.

به علاوه، او خودش را در استفاده از توپ های مرده هم به خوبی نشان داده است، همانگونه که با شوت های قدرتمندش گلهای حساسی را از روی این موقعیت ها به ثمر رسانده است.

ژاوی روز دوم دسامبر سال ۲۰۰۵ را همیشه به یاد خواهد داشت. در طول تمرین در لاماسیا هافبک متولد ترسا از ناحیه زانوی چپ دچار مصدومیت شدید و پارگی لیگامنت شد. بعد از حدود پنج ماه او به میادین بازگشت. در بیست و نهم آوریل ۲۰۰۶ بازگشت و در مقابل کادیز بازی کرد و گفت” دوباره احساس یک فوتبالیست را دارم”.او توانست به همراه بقیه هم تیمی هایش قهرمانی در لیگ و لیگ قهرمانان را جشن بگیرد.

بازیساز بارسا یکی از اعضای ثابت تیم ملی اسپانیا به رهبری لوئیز آراگونز در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بود. جایی که تیم اسپانیا تا مرحله دوم پیش رفت و در آنجا به وسیله فرانسه حذف شد.

  

  

 

  

 

  

 


  برای دیدن تصاویر در سایز اصلی عکسهای ها در کامپیوتر خود ذخیره کنید


  

 

 

 

  

 

  

 

  

 


* برای دیدن تصاویر در سایز واقعی آن را در سیستم خود ذخیره کنید .

پوستر ژاوی هرناندز
پوستر ژاوی هرناندز

گالری عکس ژاوی هرناندز

گالری عکس ژاوی هرناندز

گالری عکس ژاوی هرناندز

پوستر ژاوی هرناندز

ژاوی هرناندز

ژاوی هرناندز

گالری عکس ژاوی هرناندز

پوستر ژاوی هرناندز

پوستر ژاوی هرناندزجمعه 26 فروردین 1390 :: 12:45
 
   
کد موزیک می خوای؟